„Kiedy wiatr Ci gra na wantach…” (żeglowanie na mazurach)

„Kiedy wiatr Ci gra na wantach…” (żeglowanie na mazurach)

Mazury najliczniej oblegane są latem. Przybywający tu turyści liczą nie tylko na sprzyjającą aurę, ale również na relaks z prawdziwego zdarzenia. Ci, którzy przyjechali tu chociaż raz, będą tu powracać co rok.

Kraina Wielkich Jezior

Mazury czy jak kto woli Kraina Wielkich Jezior to prawdziwy raj dla miłośników wszelkiego rodzaju wodnych sportów. Najlepiej będą się tu czuć miłośnicy żeglarstwa. Do ich dyspozycji jest blisko 2000 akwenów, co daje łącznie 1ha powierzchni do wykorzystania. Warto przy tym nadmienić, że wiele jezior łączy się ze sobą, co pozwala za jednym razem zwiedzić znakomity fragment Mazur.

Najciekawsze szlaki to: Giżycko – Węgorzewo, Giżycko – Mikołajki a także Mikołajki – Ruciane Nida, Mikołajki – Pisz oraz Mikołajki – Ryn. Amatorzy tego sportu mają do swojej dyspozycji zarówno łodzie, jak i jachty. Mogą je wypożyczać, ale i skorzystać z bogatej oferty rejsów po Mazurach. Poza tym na Mazurach znajdziemy również liczne ośrodki, które oferują kursy żeglarstwa od podstaw. Warto, więc przemyśleć, czy akurat tych wakacji nie przeznaczyć na rozpoczęcie swojej przygody z tym fascynującym sportem.

Na Mazurach nie tylko żeglowanie

Nie tylko miłośnicy żeglowania mogą świetnie się bawić na Mazurach. Jeziora wchodzące w ich skład, dają też szereg możliwości kajakarzom. Na nich czekają między innymi spływy Kanałami: Augustowskim i Elbląskim oraz rzeką Krutynią. Także miłośnicy windsurfingu będą się tu świetnie bawić.

Wakacje na Mazurach

Bez względu jednak na to, czy jesteśmy zapalonymi kajakarzami czy amatorami żeglarstwa, musimy znaleźć sobie odpowiednie miejsce noclegowe.  Pod tym względem oferta, jaką dają noclegi Mazury również nie zawodzi. Do naszej dyspozycji są zarówno komfortowe hotele, jak i liczne ośrodki wypoczynkowe. Turyści mogą też znaleźć wygodne tanie kwatery na Mazurach.

Na nich czekają między innymi przytulne pokoje w domkach letniskowych tuż nad jeziorami lub też pola campingowe. Co bardzo ważne, bez względu na to, jaki rodzaj noclegu wybierzemy, zawsze blisko będziemy mieli dobrze wyposażone zaplecze typu restauracje, sklepy czy puby.

Comments are closed.