Przygotowujemy wypad na Mazury – Augustów

Przygotowujemy wypad na Mazury – Augustów

Augustów jest miejscowością, która zapisała się w historii naszego państwa. Dawno temu to właśnie w tym miejscu Zbigniew Augustyn miał swoje schadzki z Barbarą Radziłłówną! Ale czy miasto jest tak romantyczne, jakby się wydawało na pierwszy rzut oka? Koniecznie to sprawdź!

Augustów – lokalizacja miasta

Miasto jest położone we wschodniej części Polski, zaraz w pobliżu granicy. Jest to województwo podlaskie, jednak do niedawna Augustów leżał w województwie suwalskim. Od zachodniej części mamy Równinę Augustowską, a pomiędzy miastem leży aż 7 różnych jezior. To jednak nie wszystko, co może odróżniać to miasto od innych położonych na Suwalszczyźnie!

Bliskość do Puszczy Augustowskiej to kolejny wabik dla turysty, ale też znajdzie się coś dla fanów rekordów Guinnessa! To właśnie tutaj mieści się najkrótsza rzeka świata – Konownica.

Augustów – historia

Pierwsze plemię zamieszkało ziemie Augustowa już w XIII wieku. Jednak było ono narażone na różne najazdy zakonów krzyżackich. Początkowo udawało się oprzeć atakom, jednak po pewnym czasie na tych terenach powstawały Zamki Krzyżackie.

Puszcza Augustowska oraz okoliczne jeziora były też jednym z ulubionych miejsc niektórych z naszych monarchów. Szczególnie bliskie sercu Zbigniewowi Augustowi, który miał tutaj sławne już z lekcji historii schadzki z Barbarą Radziwiłłówną.

Niestety do czasu II Wojny Światowej można było się pochwalić pięknymi budynkami i zadbaną okolicą. Działania wojenne i odbijanie swoich żołnierzy przez wrogie armie, odbiły piętno na mieście i powodowały duże zniszczenia. Dziś sytuacja jest już zupełnie odmienna.

Wakacyjne atrakcje Augustowa

Główną atrakcją okolicy jest Puszcza Augustowska oraz jeziora. Ludzie z całej Polski przyjeżdżają tutaj głównie by obcować z naturą, wyciszyć się i zrelaksować. A co jak co – Augustów najlepiej się do tego nadaje!

W mieście znajdują się ładne i godne polecenia zabytki – między innymi Stara Poczta, Budynek Zarządu Portu, Oficerski Yacht Club czy nawet wojskowe koszary! Jest tutaj co oglądać – przekonaj się sam!

Augustów – noclegi i kwatery

Cisza, spokój, malowniczy krajobraz a do tego atrakcyjna lokalizacja – to cechy, które powinien spełniać każdy idealny obiekt noclegowy, a tych na obszarze Augustowa i jego okolic nie brakuje. Propozycje, jakie znajdziemy w kategorii „tanie noclegi mazury Augustów” obejmują obiekty o bardzo zróżnicowanym standardzie. Najbardziej atrakcyjne cenowo wydają się być tu głównie kwatery prywatne. Pokoje gościnne 2-, 3-czy 4-osobowe oferują warunki idealne zarówno do wypoczynku weekendowego, jak i tego nieco dłuższego – wakacyjnego. Sympatyczne domy, domki czy wille z ogrodem, w którym można urządzić sobie grilla lub odpocząć, gdy nie chcemy nigdzie wychodzić, kuszą przystępnymi cenami, przemiłą obsługą i czystymi, przyjemnie urządzonymi wnętrzami. Augustów można odwiedzać cały rok, nie tylko w czasie wakacji. Wiele osób wraca tutaj każdego roku i wyjeżdża ze wspaniałymi wspomnieniami.

Comments are closed.