Przygotowujemy wypad na Mazury – Kętrzyn

Przygotowujemy wypad na Mazury – Kętrzyn

Kętrzyn był ważnym miastem dla wojsk niemieckich – to tutaj Hitler miał swoją siedzibę – Wilczy Szaniec. Ale nie tylko z II Wojną Światową można kojarzyć to miasto. Także z honorowymi obywatelami – np. Janem Pawłem II oraz bardzo malowniczą okolicą. Przekonaj się sam, że Mazury kryją w sobie nie tylko historię, ale i piękną i wyjątkową naturę.

Lokalizacja Kętrzyna

Miasto, które jest zamieszkałe przez prawie 30 tysięcy mieszkańców leży w województwie warmińsko – mazurskim. Przeważająca powierzchnia Kętrzyna to użytki rolne. Jednak wystarczy się nieco oddalić od centrum i mamy przed sobą to, co najpiękniejsze na mazurach – naturę, lasy oraz jeziora.

W bliskiej odległości znajduje się też małe lotnisko, które powstało w 1935 roku jako obiekt sportowy, jednak był później wykorzystywany przez Hitlera do podróży na Wilczy Szaniec.

Historia Kętrzyna

Początkowo ziemie Kętrzyna były zamieszkiwane przez plemię Bartów. Jednak bardzo szybko zaczęli tutaj najeżdżać zakony krzyżackie z misją wprowadzania chrześcijaństwa na ostrzu noża. Palono groty, ludność, która przyjęła chrzest przesiedlano, a całą resztę – mordowano.

W ten sposób zakon krzyżacki mógł stworzyć infrastrukturę dla siebie – wzniesiono Kościół św. Katarzyny w 1330 roku (został rozebrany w XIX wieku), zamek krzyżacki i wiele innych budynków, których fragmenty można zobaczyć w mieście. Zakon był tak związany z Kętrzynem, że nawet go odbudował w 1350 roku po wojnach z prusami.

Podczas II Wojny Światowej, Adolf Hitler miał tutaj swoją siedzibę – Wilczy Szaniec, do którego często przyjeżdżał. Wpłynęło to na losy miasta, które zostało zniszczone przez działania wojenne.

Atrakcje  na Mazurach

Samo miasto różni się od typowego obrazu Mazur. Jest rozbudowane, trochę nowoczesne, a żeby zaznać trochę natury, trzeba się od niego oddalić – ale nieznacznie! Kętrzyn kryje w sobie piękne zabytki i nutkę historii. Wystarczy pospacerować po uliczkach i napotkamy stare Zamki Krzyżackie czy Kościoły – m.in. św. Jana. Fajnie czas wolny można też spędzić w Mazurolandii. Jest to rodzinny park rozrywki oddalony od Kętrzyna zaledwie 1 km. Na gości czekają – prócz miniatur ważnych historycznie obiektów – takie dodatkowe atrakcje jak chociażby: kolejka elektryczna, trampolina czy też możliwość postrzelania z łuku (!).

Noclegi w Kątrzynie

Oferta, jaką ma nam do zaprezentowania Kętrzyn, jeśli chodzi o tanie noclegi na Mazurach, prezentuje się równie ciekawie, co same atrakcje. Dostępne obiekty charakteryzują nie tylko przystępne ceny. Ich walory to również: czystość, przestronność oraz dobre wyposażenie wnętrz. W obiektach panuje przyjazna atmosfera, a oferowane menu jest smaczne i wbrew pozorom, również niedrogie.

Comments are closed.