Przygotowujemy wakacyjny wypad na mazury – Mikołajki

Przygotowujemy wakacyjny wypad na mazury – Mikołajki

Kraina Tysiąca Jezior czyli Mazury dają nam wiele możliwości ciekawego spędzenia czasu wolnego na ich obszarze. Możemy na przykład udać się do żeglarskiej stolicy Polski, jaką są Mikołajki. Zobacz, jak można tam ciekawie spędzić czas wolny i dowiedz się, jakie możliwości dają Ci noclegi w Mikołajkach.

Mikołajki aktywnie

Przyglądając się propozycjom na spędzenie czasu wolnego w Mikołajkach, nie trudno stwierdzić, że ten mazurski kurort stawia przede wszystkim na turystykę aktywną.

Największe pole do popisu mają tu głównie miłośnicy żeglarstwa. Jednakże na pozostałych też czekają interesujące propozycje. Są to między innymi atrakcyjne rejsy statkami po Jeziorze Mikołajskim jak i po Śniardwach. Wiele emocji mogą też dostarczyć wycieczki bryczką po okolicznym lesie. Mikołajki zapraszają też do przyjrzenia się z bliska dzikiemu ptactwu. Zainteresowani tą atrakcją mogą odwiedzić Rezerwat Jezioro Łuknajno znajdujący się pod egidą UNESCO od 1977 roku. Sam rezerwat powstał w 1937roku. Chcąc uatrakcyjnić sobie pobyt w Mikołajkach możemy też skorzystać ze ścieżki przyrodniczej, którą możemy pokonać zarówno pieszo, jak i na rowerach. Łącznie do pokonania jest ok. 10km. Na trasie tej znajduje się 10 znakowanych przystanków. Nie bez znaczenia jest również dla turystów fakt, iż Mikołajki znajdują się w bliskim sąsiedztwie z Mazurskim Parkiem Krajobrazowym, co również daje dodatkową możliwość aktywnego spędzenia czasu wolnego. Oznacza to także szansę odwiedzenia aż 11 różnych rezerwatów przyrody.

Mikołajki zabytkowo

Ale Mikołajki to także okazja do zwiedzenia kilku ciekawych obiektów. Jest to między innymi cmentarz żydowski (kirkut), którego należy szukać przy ulicy Dybowskiej. Znajdują się tu między innymi nagrobki z 1881 roku. Warto też obejrzeć klasycystyczny kościół ewangelicki z I połowy XIX wieku. Projektantem wnętrza, którego był ówczesny niemiecki mistrz architektury Fryderyk Schinkel. Możemy też udać się do Muzeum Reformacji Polskiej lub Obserwatorium Regionalnego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Planując też swój wypad do Mikołajek warto wziąć udział w lokalnej imprezie odbywającej się pod hasłem Dni Mikołajek. W tym roku największą atrakcją tej imprezy będą dwa koncerty: Dżemu oraz Dawida Podsiadło. Wodowanie Króla Sielaw oraz pokaz sztucznych ogni, to również dodatkowe atrakcje, jakie czekają na przybyszy.

Aktywne wakacje na Mazurach – czyli Mikołajki imprezowo

W Mikołajkach czekają na turystów różne liczne imprezy lokalne. Są to między innymi Dni Mikołajek (4-6 lipiec 2014); VII Mazurski Festiwal Rybny (5 lipiec 2014) czy też Turniej Siatkówki Plażowej (6 lipiec 2014) gdzie nagrodą jest puchar Burmistrza Miasta Mikołajki. Poza tym możemy podziwiać zmagania herosów w zawodach Strong Man (12 lipca 2014) lub wziąć udział w Festynie Rodzinnym (19 lipiec 2014).

Mikołajki noclegowo

Doskonale rozbudowana baza noclegowa, również nie pozostawia nikogo bez odpowiedniego dla niego obiektu. Jest tu oczywiście słynny, komfortowy hotel Gołębiewski, który nigdy nie świeci pustkami. Jednakże można też znaleźć też interesując oferty typu tanie noclegi Mazury obejmujące między innymi prywatne kwatery, jak i pensjonaty, a także pola kempingowe.

 

Comments are closed.