Przygotowujemy wypad na mazury – Ruciane-Nida

Przygotowujemy wypad na mazury – Ruciane-Nida

Po co właściwie jedziesz na Mazury?

Aby odpocząć, aby zaznać trochę natury i zrelaksować się w otoczeniu flory i fauny. Jeżeli pakujesz się w torbę podróżną z taką właśnie myślą Ruciane – Nida będą najlepszą z możliwych opcji do wyboru!

Ruciane Nida – lokalizacja

Ruciane – Nida leży w województwie warmińsko – mazurskim na Pojezierzu Mazurskim. W niedalekiej odległości znajdują się tutaj piękne i malownicze jeziora, ośrodki sportowe a także lasy Puszczy Piskiej.

Szacuje się, że Ruciane – Nida leży 130 metrów n.p.m na Równinie Mazurskiej. Miasto zamieszkuje w ciągu roku niecałe 5 tysięcy ludzi – a więc jest tutaj bardzo kameralnie!

Ruciane Nida – historia 

Już w XVII wieku ziemie te były zamieszkiwane przez dwie osady – Ruciane i Nida. Mieszkańcy zajmowali się głównie rybołówstwem oraz rzemieślniczymi pracami. Wybudowano także młyn, który był jednym z nielicznych, pierwszych młynów powstałych na tym obszarze. Rozwój osady przyszedł dopiero dwa wieki później – w XIX, w czasie gdy postanowiono rozwinąć komunikację. Powstała tutaj linia kolejowa była impulsem, który w mocnym stopniu przyczynił się do rozwoju turystyki w Ruciane – Nidzie.

Atrakcje w Ruciane Nida

Główną atrakcją, jaką możemy zaznać w Ruciane – Nida to sport – wodny oczywiście. Znajdują się tutaj przystanie oraz ośrodki, które pomagają w pierwszych krokach w żeglarstwie. Ale można też udać się na spacery lub wycieczki rowerowe po szlakach, które prowadzą przez Puszczę Piską.

A osoby, które są zafascynowane historią, bez problemu znajdą tutaj pięknie zachowane zabytki i romantyczne miejsca. Miasteczko może się pochwalić Śluzą Guzianka. Etap „śluzowania” jest oglądany przez nawet tych turystów, którzy z wodą nie mają dużo wspólnego.

W Ruciane – Nidzie są także kościoły oraz Cmentarz Komunalny, który przyciąga ciekawych turystów. Ale my polecamy odwiedzenie budynku mieszkalnego, w którym zatrzymał się na dłużej Jerzy Borejsza – działacz polityczny i publicysta.

Ruciane Nida – Noclegi

Niezależnie od pogody, Ruciane Nida to miejsce, w którym można odpocząć i się zrelaksować, bez względu na to na jak długo tam przyjedziemy. Bardzo pomocne w tym celu będą tanie noclegi w Ruciane-Nida, nadające się na każdą kieszeń, które jednocześnie oferują nam całkiem dobre warunki. Pokoje gościnne są tutaj na ogół bardzo przyjemnie urządzone. Jest w nich czysto i przytulnie. Nie można również z reguły narzekać na obsługę, a ceny, jak i malownicze usytuowanie obiektów noclegowych, to zachęta sama w sobie. więc jeśli marzysz o wypoczynku na Mazurach – bez stresu i w rozsądnych cenach, sprawdź jakie kwatery czekają na Ciebie w Ruciane Nida.

Comments are closed.