Przygotowujemy wypad na wakacje na Mazury – Mrągowo

Przygotowujemy wypad na wakacje na Mazury – Mrągowo

Mrągowo najbardziej kojarzone jest z odbywającej się w nim cyklicznej imprezy, jaką jest Piknik Country. W tym roku odbędzie się ona w dniach 27-29 lipca. Organizatorzy jak zawsze oferują masę doskonałej zabawy. Przez te trzy dni w Mrągowie będzie można nie tylko posłuchać muzyki na żywo, ale również wziąć udział w licznych pomniejszych imprezach towarzyszących. Jednakże Mrągowo to o wiele więcej niż tylko Piknik Country. Miasto to ma wiele do zaoferowania przybywającym tam gościom. Zobacz, jakie atrakcje czekają na Ciebie w Mrągowie i zaplanuj tam swój urlop.

Miejscowość ta znajduje się w samym centrum Pojezierza Mazurskiego. Jej powierzchnia wynosi 14,81km2. Nazwa miasta upamiętnia wybitną postać uczonego i rzecznika spraw polskich w państwie pruskim, żyjącego na przełomie XVIII/XIX wieku Krzysztofa Mrongowiusza.

Czym kusi Mrągowo?

Jest to przede wszystkim miejsce urzekające niepowtarzalnym malowniczym krajobrazem. Jest to związane z faktem, że znajduje się ono w bliskim sąsiedztwie Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

Bardzo ciekawą i jedną z młodszych atrakcji mrągowskich jest też Miasteczko Mrongovill. To miejsce wystylizowane na miasteczko jak z westernów.

Miłośnicy interesujących imprez kulturalnych mogą też skorzystać z bogatej oferty, jaką daje Amfiteatr nad Jeziorem Czos. To tam odbywa się między innymi słynny Piknik Country. To także na jego arenie możemy podziwiać popisy najlepszych kabaretów w Polsce w czasie imprezy, jaką jest Mazurska Noc Kabaretowa.

Mrągowo nie zapomina też o amatorach obiektów zabytkowych. Na jego obszarze znajduje się ich bardzo wiele. Przykładowe z nich to:

  • Strażnica Bośniacka z początku XVIII wieku;
  • Wieża Bismarcka z początku XX wieku z tarasem widokowym;
  • Zabytkowe kamienice z XIX i XX wieku – ich największe skupisko znajduje się na Rynku Miejskim. Niektóre z nich cieszą się barwną historią, jak chociażby ta, która kiedyś była zamieszkiwana przez żydowskiego rabina;
  • Prawosławna cerkiew Przemienienia Pańskiego – z budowlą tą związana jest również ciekawa historia, otóż początkowo funkcjonowała ona, jako synagoga. Jej charakter i wyposażenie zmieniono wraz z zakończeniem II-ej wojny światowej.

Gdzie spać w Mrągowie?

Mrągowo to również doskonale przygotowana baza noclegowa. Najbardziej polecane są tu domki letniskowe. W odróżnieniu od tych, które zwykle kojarzą nam się, gdy słyszymy hasło tanie noclegi Mrągowo, nie są to jakieś malutkie klitki. Bardzo często są to obiekty z piętrem i wyraźnym podziałem na sypialnie i pokoje wypoczynkowe. Najczęstszą ich atrakcją jest kominek. Ogromną zaletą, jaką posiadają tego typu kwatery Mrągowo jest ich atrakcyjna lokalizacja. To zazwyczaj obszary leśne lub położone blisko jeziora. Oczywiście baza noclegowa Mrągowa jest też przygotowana na podejmowanie gości, którzy cenią sobie prawdziwą wygodę, luksus i nowoczesność. Wówczas mamy do wyboru hotele, pensjonaty lub luksusowe wille.

 

 

Comments are closed.