Szlaki turystyczne na Mazurach

Szlaki turystyczne na Mazurach

Mazury to świetne miejsce do uprawiania turystyki aktywnej. Nie brakuje tu bowiem miejsc, które warto odwiedzić na własnych nogach czy rowerze. Szlaki turystyczne Mazur – bo o nich tu mowa – to jedna z tych atrakcji tego regionu obok których trudno przejść obojętnie. Powód? Po pierwsze ich spora liczba. Po drugie – interesujące punkty na ich mapie. Z tego też względu dobrze jest uczynić Mazury jedynie miejscem wypadowym. To z kolei wiąże się z opcją typu tanie noclegi Mazury, których na tym obszarze nie brakuje. Na zainteresowanych czekają zarówno pokoje gościnne, jak domki letniskowe. Niezbyt drogie kwatery na Mazurach to również oferta domów wypoczynkowych i gospodarstw agroturystycznych.

Malownicze i atrakcyjne Mazury

Mazury znajdują się na północno – wschodnim obszarze Polski. Z racji na swoją malowniczość zalicza się je w gro najpiękniejszych zakątków naszego kraju. Często mówi się o nich również, jako o Krainie Tysiąca Jezior. Kiedy indziej jak o płucach Polski. Mazury oferują przyjezdnym nie tylko piękne widoki, ale również całą gamę atrakcji. Najwięcej gości przyjeżdża na Mazury latem, bo obszar ten daje im namiastkę bałtyckich klimatów, z tą różnicą, że jest tu taniej, a dla wielu nieco bliżej.

Poza tym Mazury nie są aż tak głośne jak polskie miejscowości nadmorskie. Warto też nadmienić, że fascynaci przyrody i poznawania nowych miejsc od tej właśnie strony, będą zauroczeni tym miejscem. Do ich dyspozycji są między innymi zróżnicowane szlaki turystyczne. Wśród nich można wymienić chociażby Szlak Mazurska Piramida. Jest on przeznaczony dla rowerzystów. Oferuje do przejechania blisko 47 km i pozwala nacieszyć oko m.in. jedną z interesujących atrakcji, jaką stanowi Piramida w Rapie… To pochodzący z 1811 roku grobowiec rodzinny rodu Barnów von Fahrenheid. Ale nie tylko miłośnicy jednośladów mogą zwiedzać interesujące miejsca na Mazurach.

Szlaki piesze, kajakowe i… konne na Mazurach

Mazury oferują również szlaki: kajakowe (np. szlak Krajowy Rzeką Gołdapą czy Szlak Kajki); konne (szlak Puszczy Augustowskiej i Mazur); piesze (np. szlak spacerowy Białej Lilii czy szlak Zabytkowe cmentarze); pieszo-rowerowe (np. trasy: Wiewiórcza ścieżka czy Mostami Mazurki).

Comments are closed.