Wakacje na Mazurach – Ostróda

Wakacje na Mazurach – Ostróda

Ostróda jest kolejnym dużym miastem, które jest położone w pięknych Mazurach. Jednak 35 tysięcy mieszkańców i całkiem nieźle rozbudowana architektura w niczym nie przeszkadza, aby zaznać odrobinę relaksu i wyciszenia. Czy warto więc wybrać się na mazurskie wakacje do Ostródy?

Lokalizacja Ostródy

Ostróda jest położona w województwie warmińsko – mazurskim przy Pojezierzu Iławskim oraz w pobliżu Jeziora Drwęckiego. W obrębie samego miasta mamy aż 12 (tak, dwanaście!) różnych jezior i tereny, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci i sercu.

Raz odwiedzisz Ostródę i bez wątpienia będziesz tutaj wracać przy każdej możliwej okazji!

Historia Ostródy

Ostróda podobnie jak większość miasteczek na Mazurach może pochwalić się dużym związkiem z zakonami krzyżackimi. Sama osada powstała w XIII wieku właśnie w pobliżu jednego z zamków. Stanowiła część Prusów Górnych.

W Ostródzie mieszkały znane osoby z książek historii, ale i odbywały się tutaj ważne wydarzenia. Pierwszym z nich było zajęcie miasta przez rycerza Mikołaja z Durąga po zakończeniu Bitwy pod Grunwaldem. Jednak 100 lat później, Ostróda wróciła do granic naszego państwa za sprawą Zygmunta Starego, dla którego ten obszar był bliski sercu. Jednak to nie koniec znanych bywalców – w zamku krzyżackim przez pewien okres mieszkał Napoleon Bonaparte!

II Wojna Światowa przyniosła bardzo duże zniszczenia – ponad 60% miasta musiała być odbudowana na nowo.

Na wakacje do Ostródy, czyli atrakcje miasta

Pomimo piętna II Wojny Światowej, w mieście zachowały się niektóre zabytki. Cała Ostróda ma gotycki układ, a i nie brakuje w niej kościołów z tej epoki – np. św. Dominika Savio. Zachował się także Zamek Krzyżacki oraz neoklasyczne budynki czy secesyjne kamienice.

Jednak największą atrakcją są jeziora, ośrodki sportowe, kluby żeglarskie oraz szlaki turystyczne. Nie zapominajmy, że może i na mazurach jest dużo miejsc historycznych, to ludzie przyjeżdżają tutaj głównie dla natury. Miasta, podobnie jak inne miejsca na Mazurachidealne na wakacje dla zorganizowanych grup. Odbywają się tu zjazdy, obozy szkoleniowe, turnieju sportowe i różne tematyczne imprezy.

Noclegi na Mazurach

A jak wygląda sprawa zakwaterowania? O tanie noclegi mazury – w Ostródzie nietrudno. Na przyjezdnych czekają przede wszystkim oferujące szereg wygód apartamenty prywatne. Są to pokoje najczęściej z aneksem kuchennym i łazienkami. Poza tym tego typu tanie kwatery mazury w Ostródzie to również bardzo dogodna lokalizacja. Wiele z nich znajduje się w samym sercu miasta, co daje od razu możliwość skorzystania z wszystkich najatrakcyjniejszych ofert letniego wypoczynku.

Comments are closed.