Zakochaj się w Mazurach

Zakochaj się w Mazurach

Mazury to bardzo modny kierunek wakacyjnych wojaży. Miejsca i atrakcje, jakie stają przed nami otworem, dają wiele możliwości ciekawego spędzenia czasu wolnego. Tym bardziej, że kraina Tysiąca Jezior – jak często nazywa się Mazury – ma w swoim zanadrzu zarówno miejsca idealne dla osób lubiących, gdy wokół nich „coś się dzieje”, jak i takie, w których obcuje się jedynie z przyrodą.

Lawendowe pole, shusi z okonia  i inne atrakcje

Jedną z ciekawszych atrakcji, jakie oferują swoim gościom Mazury to lawendowe pola. Jest to jednocześnie nazwa agroturystycznego ośrodka, uważanego za największą plantację tej rośliny na obszarze całej Polski. przy odrobinie szczęścia możemy wziąć udział w organizowanych warsztatach zbierania lawendy oraz imprezy odbywającej się na zakończenie zbiorów. Są to tak zwane lawendynki. Największą atrakcją jest tu możliwość wytarzania się w łóżku wypełnionym kwiatami tej rośliny lub spacerowania po usłanym z lawendy dywanie.

Mazurską ciekawostką może być też … mobilne SPA. To usługa, która polega ogólnie mówiąc na zażywaniu relaksacyjnych kąpieli w otoczeniu pięknej mazurskiej przyrody.

A czymże byłby nasz wypad w Mazury, jeśli nie zajrzelibyśmy również do Mrągowa. I to nie koniecznie na odbywający się tam festiwal. Wiele emocji może w nas wzbudzić również wizyta w odrestaurowywanym wciąż zamku krzyżackim z 1870 roku a także pobyt w zabytkowym XVI-wiecznym pałacu Dohnów, w którym jedną z większych atrakcji stanowi barkowy zegar słoneczny.

Kulinarne specjały na Mazurach

Miłośnicy dobrego smaku mogą też połechtać swoje kubki smakowe udając się do Wysokiej Wsi na niezwykłe menu mazurskie. W nim można znaleźć takie ciekawe propozycje jak chociażby shusi z lina, okonia czy pstrąga lub tarta z liśćmi buraka.

Atrakcje mazurskie

Inną ciekawostką, jaka czeka na przybyłych turystów to ZOO safari. To miejsce niezwykłe, gdyż zwierzęta, które oglądamy nie mieszkają w ciasnych klatkach, ale na obszernych wybiegach. Turysta zaś może je oglądać z bliska siedząc w wygodnej terenówce lub specjalnej bryczce. Na trustów czekają między innymi tarapny, konie wielkopolskie, kozy alpejskie i wiele wiele innych zwierząt.

Każdy obieżyświat – amator może też skorzystać z takiej propozycji jak wycieczka z Mazur do Wilna. W okresie letnim wyjazdy te są organizowane praktycznie codziennie. Koszt takiej przyjemności waha się od 90-110zł, ale pozwala zobaczyć najciekawsze atrakcje Litwy, a także zrobić pamiątkowe zakupy i zdjęcia.

Noclegi, kwatery ?

Mazury to również doskonale przygotowana baza noclegowa. Oferta typu noclegi Mazury to zarówno komfortowe apartamenty, jak i wygodne hotele czy dumne pensjonaty. Poza tym w ofercie znajdziemy też tanie kwatery Mazury czyli hostele, campingi a także prywatne pokoje. Jednym słowem – dla każdego coś miłego i coś co w 100% będzie stanowiło odpowiedź na jego wszelkie potrzeby. Co jest warte też uwagi, ośrodki noclegowe znajdują się zawsze blisko centrum miast, w jakich są zlokalizowane.

 

Comments are closed.