Przygotowujemy wypad na mazury – Giżycko

Przygotowujemy wypad na mazury – Giżycko

Giżycko, które było nazywane także Łyczanami to polska stolica żeglarstwa. To właśnie tam znajduje się główny port dla statków na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Malowniczo, pięknie, atrakcyjnie i przyjemnie – aby opisać Giżycko, należałoby użyć wszystkich tych przymiotników.

Lokalizacja Giżycka

Giżycko leży w województwie warmińsko – mazurskim w niedalekiej odległości od największego miasta na tym obszarze – Olsztyna. Między miasteczkiem leżą dwa duże jeziora – Kisajno oraz Niegocin. Ponadto Giżycko leży na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, dlatego podczas wakacji jest tam dużo ludzi, którzy kochają wodę i sporty, które można w niej uprawiać.

Historia Giżycka

W Giżycku odnaleziono bardzo stare przedmioty, które mogą świadczyć o tym, że na tych terenach już 15 tysięcy lat temu byli pierwsi osadnicy. Jednakże pierwsze wzmianki o osadzie znajdują się dopiero z XVI wieku, wcześniej Giżycko było zajmowane np. przez Zakon Krzyżacki (1277 – 1283 r.). II Wojna Światowa nie pozostawiła zbyt dużego śladu na okolicy. W mieście znajdowała się siedziba jednego z dowódców wojsk niemieckich. Po wycofaniu się najeźdźców,  Giżycku zaczęto delikatne przemiany, aby był bardziej „polski” (zaczęto od nazwy).

Wakacyjne atrakcje

Niewątpliwą atrakcją, jaką można zaznać w Giżycku jest bliskość do natury. Obcowanie z jeziorami, pięknymi lasami jest bardzo skutecznym wabikiem dla turystów. Ponadto wiele osób przyjeżdża ze względu na żeglarstwo.Kraina Wielkich Jezior Mazurskich umożliwia różny stopień trudności, wiatr w żaglach, a także zawody sportowe zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.

Jest tutaj też dużo szkółek żeglarskich, dlatego jeżeli chcesz pierwszy raz spróbować swoich sił na wodzie – teraz jest idealny czas na to!

Giżycko to także duch historii – znajdziemy tutaj wiele zabytków, pięknych kościółków czy nawet zamek krzyżacki, w którym mieści się teraz hotel! Jednak nie zapominajmy, na mazury jedzie się tylko dla szlaków turystycznych i wody!

Noclegi na Mazurach

Planując wakacje w Giżycku, nie musimy martwić się o zakwaterowanie. Wśród ofert wypoczynkowe kwatery Giżycko znajdziemy sporą liczbę niedrogich obiektów. Są wśród nich zarówno pokoje gościnne, jak i wygodne apartamenty. Dużo możliwości dają też domki letniskowe. Na udany wypoczynek w przyzwoitej cenie czeka również malownicza agroturystyka. Ceny za nocleg od osoby rozpoczynają się już od 30zł.

Comments are closed.